poniedziałek, 5 grudnia 2011

wymiana ozdób choinkowych

jakiś czas temu zapisałam się u Lorki na wymianę świąteczną. Wg mnie piękna idea, którą zresztą wprowadziłam u siebie kilka lat temu. Zaprosiłam znajomych na wspólne ubieranie choinki. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą ozdobę świąteczną, którą powiesiliśmy na naszej nowej choince. Od tego czasu ubierając świąteczne drzewko, ostrożnie wyciągamy ozdoby i opowiadamy Poli co każda z nich oznacza i od kogo ją dostaliśmy. Oczywiście ja również przygotowałam podarki dla wszystkich: aniołki z masy solnej. Trochę banalne powiecie, ale cieszę się, że u niektórych wiszą do dziś.

Ale wracając do wymiany ;-) myślałam nad tym cały miesiąc i kiedy terminy zaczęły naglić, wymodziłam dwa maluchy ;-) 
Paczka do Lorki dotarła więc mogę pokazać swoje ptaszory :-)

9 komentarzy:

 1. oj tak, a zapomniał dodać,że zawiesiłam je na razie nie na choince, tylko w sypialni kilka dni temu zrobiłam "pseudo choinke" wypełniłam wysoki szklany wazon szyszkami, w to powbijałam suche gałązki , zawiesiłam dzergane z szarej wełny bombki.. no i te ptaszki..pasują idealnie:) msuze wszystko obfocić:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne !! I przypomniałaś mi o moich w pracowni zostawionych, zapomnianych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lorka czekam na fotki :-) tez myślałam o wykorzystaniu szyszek na ozdoby bożonarodzeniowe, tylko właśnie tych szyszek brak cholibka ....

  OdpowiedzUsuń
 4. dziewczyny baardzo dziekuję za miłe słowa

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne!!
  Ja znalazłam na spacerze sporą gałąź, taką powyginaną z ładnego białego drewna, też posłuży mi za "choinkę" np do sypialni :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Asia świetny pomysł z gałęzią w sypialni: na razie na balkonie stoi stroik w białym koszyku, ale spróbuję podwiesić gałąź, żeby za oknem zwisało mi coś światecznego, oczywiście z szyszkami. Na balkonie jeszcze pięknie kwitną mi białe chryzantemy w skrzynkach ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne ptaszki!
  Świetny pomysł na ozdobę choinkową!
  Pozdrawiam!:-)

  OdpowiedzUsuń